EBYS MEBİS
faruk-sarac-myo-logo

Burslar ve Öğrenim Ücret İndirimleri

BURSLAR VE ÖĞRENİM ÜCRETİ İNDİRİMLERİ

 

ÖSYS GİRİŞ (KILAVUZ) BURSLARI

 

Tam Burs: Öğrenim ücretinin tamamından muafiyet uygulanır.

%50 İndirimli: Öğrenim ücretinin %50’sinden muafiyet uygulanır.

 

Yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs ve indirimler sadece eğitim-öğretim ücretini kapsar ve öğrencinin azami öğrenim süresi sonuna kadar geçerlidir. Barınma, beslenme, ulaşım, kitap, eğitim malzemesi vb. konular burs ve indirim kapsamı dışındadır.

 

İstanbul Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu  verilen ÖSYM burs ve indirimleri karşılıksız olup ancak disiplin suçu işlenmesi, devamsızlıktan kalması veya azami öğrenim süresini tamamlaması durumunda kesilir.

 

TERCİH İNDİRİMİ

İlk beş tercihinden herhangi birinde İstanbul Sağlık ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu  ön lisans programlarına yaparak yerleşen öğrencilere %25 tercih indirimi uygulanmaktadır.  

ÖĞRENIM ÜCRETINE %5 İNDIRIM UYGULANAN DURUMLAR

Tam Burslu yerleşen adaylar hariç, aşağıdaki durumları nedeniyle durumlarını gösteren belgeyi beyan ettikleri takdirde %5 öğrenim ücreti indiriminden yararlanırlar.  

 

  • Kardeş İndirimi: Kardeş indirimden yalnızca anne veya babası aynı olanlar ile yasal olarak evlat edinilmiş olanlar yararlanır. İndirim kardeşlerden biri için geçerlidir. Öğrencilerin kardeş indiriminden yararlanabilmeleri için eş zamanlı okuma şartı yoktur. Ancak kardeşlerden birinin mezuniyet dışında herhangi bir nedenle ayrılması durumunda izleyen dönemden itibaren bu indirim uygulanmaz.

 

  • Şehit / Gazi Çocukları İndirimi

 

  • Yetim İndirimi

 

  • Peşin İndirimi: Yıllık Öğrenim ücretlerini tek sefer ödediklerinde durumda uygulanır.

  • Engelli İndirimi: Tam burslu olarak eğitim görmeyen, %40 ve üzeri engelli raporu bulunan öğrencilere ayrıca %15 eğitim indirimi yapılacaktır.

 

Kayıt işlemleri sırasında indirimlerin gerçekleşebilmesi adına gerekli evrakların [email protected] mail adresine gönderilmesi gerekmektedir.

 

YATAY GEÇİŞ VE YURT DIŞI ÖĞRENCİ (YÖS) İNDİRİMİ

 

  • Kurum Dışı Yatay Geçiş ile başvurusu kabul edilerek kayıt olan öğrencilere, öğrenim ücretlerinde %50 indirim uygulanır.

 

  • Kurum İçi yatay geçiş ile kayıt olan öğrencilerin mevcutta olan tüm burs ve indirimleri aynı şekilde uygulanır.

 

  • Yurt Dışı öğrenci kabul kontenjanlarına başvurusu kabul edilerek kayıt olan öğrencilere, öğrenim ücretlerinde %50 indirim uygulanır.

 

AKADEMİK BAŞARI İNDİRİMİ

Meslek Yüksekokulumuz programlarında 1. Sınıfını tamamlayan ve tamamlanan eğitim öğretim yılı içindeki senelik ağırlıklı not ortalamasına bakılarak program birincisi olduğu tespit edilen öğrencilere %10 Akademik Başarı İndirimi uygulanır.