EBYS MEBİS
faruk-sarac-myo-logo

Danışmanlık Hizmeti

DANIŞMANLIK HİZMETİ

Randevu:


Danışmanlık hizmeti almak için sitemizde yer alan Öğrenci Başvuru formunu doldurmanız ve [email protected]  ’ye, kendinizi tanıtan bir mail atıp, randevu talebinde bulunmanız yeterlidir. Yoğunluğa göre en geç 2 hafta içerisinde görüşme talebiniz değerlendirilecek, sıraya göre de size ve danışmanınıza uygun bir saat dilimi için görüşme gününüz oluşturulacaktır. Ofis, İstanbul Kampüs İdari Bina’da 2. Katta bulunmaktadır. 09:00-17:00 arasında hafta içi hizmet veren bir birimdir. COVID-19 nedeniyle yüz yüze görüşmek istemeyen öğrenciler için, online görüşmeler de gerçekleştirilecektir. Yüz yüze olan görüşmeler fiziksel mesafe kurallarına uygun olacak şekilde olacaktır. 
 
Öğrenci Başvuru Formu için tıklayınız. 


 
Kariyer Danışmanlığı


Kariyer Danışmanı, başta öğrencilerin ve personelin kariyer planlaması oluşturma sürecine yardım etmeyi hedefler. Bunu yaparken de bireylerin kendilerini, ilgilerini, yeteneklerini, becerilerini keşfetmelerini sağlayarak, iş yaşamında ihtiyaç duyulan becerilerin, meslek alanlarının neler olduğunu göstererek, bireylerin kariyer gelişimine katkı sağlama amacı güder.


Okuduğunuz bölüm, çalışmak istediğiniz sektör, kariyeriniz ile ilgili hedefleriniz ve hayalleriniz, okul ve çalışma hayatınızda karşılaştığınız zorluklar ve fırsatlar konusunda konuşmak, danışmak ve sormak istediğiniz her şey için bizden randevu alabilirsiniz.


Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık


Ofisimiz; başvuru yapan öğrencilerin topluma uyum göstermesine, problemlerini kendi içsel kaynaklarını kullanarak çözmesine, kendilerini keşfetme süreçlerine yardımcı olma amacı gütmektedir. Bu noktada bireyle psikolojik danışma, grupla psikolojik danışma gibi yöntemlerden faydalanılmaktadır.